Poradnik Pielgrzyma. Jak należy się przygotować do pielgrzymki do Ziemi Świętej?

Duchowe przygotowanie do Ziemi Świętej

Jeżeli jesteś jedną  z osób wybierających się do Ziemi Świętej po raz pierwszy… Najważniejsze dla osób wybierających się do Ziemi Świętej  jest  duchowe i poznawcze przygotowanie się do pielgrzymki.

Moi rodzice niedawno byli w Ziemi Świętej, a ich przewodnik wielokrotnie sobie żartował, że „nie wiedzą, co ze sobą zrobić: czy robić zdjęcia, czy oglądać, czy się modlić…”

Imponujące bogactwo Ziemi Świętej zwykle dostarcza zbyt wielu wrażeń pielgrzymowi, który po raz pierwszy pojawia się w tym świętym miejscu. To sprawia, że trudno jest pomieścić w sobie również doświadczenia duchowe, które trudno porównać z czymkolwiek innym… Wiedza o Ziemi Świętej skutecznie karmi naszą wiarę i ją wzmacnia, gdyż dotyczy przede wszystkim pamiątek historycznych związanych z osobą Jezusa z Nazaretu, oraz  innych wydarzeń biblijnych.

Doczytywanie o Ziemi Świętej, oglądanie filmów, pozytywnie  wpływa również na Twoją psychikę. Sprawia, że bardziej tęsknisz za tym momentem, a w konsekwencji, zaczynasz się również więcej i intensywniej się w tej intencji modlić. Idealnie byłoby na przykład modlić się codziennie jedną dziesiątką różańca. Powodzenia!

About these ads

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s